Vánoční čas a Silvestr 2016

16.12.2016 15:28

Doma jsme se ocitly až 16.tého prosince. Kufry čtyři… Umíte si představit vybalování. Byl pátek. Do večera jsem to nějak zvládla. V sobotu jsme měli zkoušku na vánoční zpívání. Zbytek dne, kromě vaření, jsem stále něco ještě poklízela a hledala, protože při vaření zjišťuji takové legrácky, že nejsou hrnky a věci na svém místě. Tak hledám a pátrám….

V pondělí musím k zubaři, na kožní a k obvodní MuDr.

Také se později dovídám i takové legrace, jak Vladěnka myla nádobí bezovou šťávou, protože to v té pet-ce je přece jar, ne?))

Nenašla jsem doma adventní věnec. Má ho František v družině. V družině vůbec začíná být všechno….

V pátek večer jsem s Pájou udělala těsta na cukroví. Trvalo nám to až do noci. Ale on trpělivě matlal a já vážila. Váha potom vypověděla službu, nebo spíše baterie, a tak nám to šlo rychleji od oka. Uložili jsme je všechny k odpočinku na půdu.

Adventní čas byl pro mě hezký, takový radostný. Měla jsem se hezky. V lázních jsem se starala jen o sebe a Lidušku. Dostala jsem se ke zpovědi, měla jsem tam s kým povídat a vůbec to byl krásný čas na přemýšlení a rozhovory. Doma tohle trošku pokračovalo.

Z nadělaných těst jsem cukroví měla za čtyři dny komplet hotovo. 14 dobrých a 6 bezlepkových druhů. Ale všeho jen tak trochu. Aby snad někdo nepřibral. Stejně jsem měla o 0,5 kg více po svátcích…a tak jsem se snažila.

Před samotným štědrým dnem jsem ještě něco umyla, nějakou tu poličku, vyzdobila co se dalo a dodělala betlém na luxfery a domečky na světýlka. Lídě jsem slíbila jelení výstavku. Bylo to dost takového titěrného a dlouhotrvajícího piplání, až nakonec nastalo 24.12.

Ale všechno nutné i nepotřebné)) jsme stihli, a my mohli večer zasednout k večeři. No, ne tak brzy. František byl na dětské půlnoční, čekali jsme na pátera až dojde za Lídou, a potom bylo tolik mluvení, že nám málem kapr vystydnul.

Nikomu ale kost nezaskočila a my po umytí nádobí rozbalili dárečky. Snad někoho potěšili více, či méně, ale každý se něčím snažil. Lídě přibylo pár jelenů)).

Strašně rychle večer utekl a my měli v půl jedenácté zkoušku na půlnoční. Ani nevím, kam se čas poděl. Myslela jsem, že si před ní zdřímnu)). Tak jen rychlou kávu a frčeli jsme. Táta zůstal doma spát s Lídou. Ta tedy seděla u pc.

Vrátili jsme se dost pozdě, skoro ve dvě hodiny. Ještě jsem si dala čaj..a cukrovíčko….)). No, než jsem všechno poklidila, umyla a uložila Lídu, byly tři. A ráno v půl osmé zkouška)). Je Boží hod.

Naštěstí nemusím vařit. Kapr je, salát je a já můžu po mši trochu chrupkat. A po obědě zase)).

Řeknu, že za celý týden se tu neukázala ani jedna návštěva… Kromě Aničky a Vlaďky. Trochu jsme se vnucovali tedy my. Ale všude měli návštěv dost)). Nakonec jsme se domluvili u Verunky na Silvestra v Cakli. K nám se nikdo nevejde a Honza má návštěv občas plný brejle.

Nadělali jsme tedy plno dobrot a tedy až po mši a městském ohňostroji vyrazili slavit. Bylo to trošku komorní, tišší, ale nasmáli jsme se také dost. Ani po půlnoci se nám nějak nechtělo domů.

A začal další rok 2017.